//script in header

Vegan El Dezenfektanı ve Sabun Sertifikası


Dünyaca yaşadığımız Covid-19 salgını ile hijyenin ve el yıkamanın önemi bir kez daha ispatlandı. Bu durum özellikle günlük toplu taşıma araçlarında, iş yerlerinde, hastanelerde, şehirlerarası yolculuklarda, kamp alanlarında rahatlıkla kullanılabilen el dezenfektanlarının ve sabunun tüketimini artırmıştır.

El dezenfektanı ve sabun üretimi ve kullanımı bu kadar artmışken vegan hayat biçimini benimseyen kişiler için birçok soruya cevap aramaya başladı. Bitki temelli yaşam biçimini ve cruelty – free yani zulümsüz ürün üretimini savunan insanlar için uygun üretim yapılıp yapılmadığı önemli bir konu.

Öncelikli soru el dezenfektanlarının ve sabunların vegan olmasını engelleyen etmenler nelerdir?

Bu ürünler genellikle alkol bazlı olduklarından cilt kuruluklarına neden olmaktadırlar. Tabi ki bu durum ürünlerde kurutma etkilerini engellemek için farklı bileşenler kullanılmasına neden olmaktadır. El jellerinde en fazla kullanılan nemlendirici hayvansal kaynaklı gliseroldür. Bunun dışında bazı hayvansal kaynaklı koku maddeleridir.

El dezenfektanı ya da sabunların vegan olmasını engelleyen diğer bir durumda hayvanlar üzerinde test edilerek onaylanmasıdır. Vegan ürün seçimlerinde “Cruelty – free” yani zulümsüz olarak piyasaya sürülen ürünler tercih edilmelidir.

Vegan ürün üreticileri ürünlerini gerekli test ve analiz işlemlerinden geçirerek ispatlamakla yükümlüdür.

Vegan El Dezefektanı ve Sabun Belgelendirme İşlemleri İçin İrtibata Geçiniz.

FİYAT TEKLİFİ ALIN

Test Talepleriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Teklif Al