//script in header

Vegan Temizlik Ürünleri Sertifikası


Veganizm son dönemlerde kısa sürede büyük bir ivme kazandı ve veganizm anlayışı tüm sektörlere yansımaya başladı. Gündem vegan ürünlerinden biri de ev temizlik malzemeleridir. Veganlar; temizlik malzemeleri gibi ürünlerde hayvansal kaynaklı hiçbir malzemeyi kabul etmedikleri gibi hayvanlar üzerinde test edilerek onaylanan ürünleri de kullanmamaktadır.

Temizlik ürünlerinin laboratuvar çalışmaları sırasında hayvanların gözüne damlatma, derilerine sürülmesi gibi birçok çalışma yapılmaktadır. “Cruelty – Free” çalışmaları kapsamında birçok üründe olduğu gibi temizlik malzemelerinin de vegan ürün sayılabilmesi için zulümsüz olarak test ve analiz edildiklerinin ispatlanması gerekmektedir.

Cruelty free yani, zulümsüz olarak ürünlerini belgelendirmiş olan firmalar hem çevre hem de hayvan dostu olduklarını göstererek veganlar için tercih sebebi olmaktadır. Yaygın olarak kullanılan temizlik malzemelerinde en fazla bulunan hayvansal kaynaklı maddeler; sütten elde edilen kaprilik asit, işlenmiş sığır yağı (Donyağı), gliserol ve stearik asit gibi kullanılan bileşenler sayılabilir.

Söz konusu hayvansal kaynaklı maddelerin kullanılması ve hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen laboratuvar çalışmaları veganlık anlayışına tam olarak zıttır. Bu nedenle Vegan etiketli ve “Cruelty – Free” olarak etiketlenmiş olan ürünler tercih edilmektedir.

Vegan Temizlik Ürünleri Belgelendirme işlemleri için irtibata geçiniz.

FİYAT TEKLİFİ ALIN

Test Talepleriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Teklif Al